W miniony weekend w Obornikach odbyło się spotkanie kadry Ruchu Programowo Metodycznego Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich. Kadra drużyn grunwaldzkich swoje spotkania odbywa 2 razy w roku w czasie Ogólnopolskiego Zlotu Grunwaldzkiego na Wielkim sejmiku oraz zimą w czasie zimowego sejmiku. Na zaproszenie Przedstawicielstwa na chorągiew Wielkopolską instruktorzy spotkali się na terenie naszego hufca. Komenda hufca jako gospodarz przygotowała ciekawy i bardzo napięty program. W czasie weekendowego pobytu goście uczestniczyli w koncercie zespołu Sorry Boys, W sobotę odbył się wyjazd do Poznania w czasie którego uczestnicy zwiedzili bramę Poznania, poznawali historię starego miasta, zdobywali odznakę PTTK Szlakiem Powstania Wielkopolskiego, a także mieli chwilę dla siebie. Po powrocie do Obornik odbył się Sejmik ruchu, w czasie którego przedstawione zostały sprawozdania przewodniczącej oraz przedstawicieli przedstawicielstw na chorągwie oraz omówione zostały sprawy związane z tegorocznym zlotem grunwaldzkim. Na zajęciach w blokach programowych instruktorzy rozmawiali o nowym programie wspólnoty, programie zlotu oraz omówiono zasady zdobywania tytułu dla drużyn pierwszorocznych. Programową wisienką na torcie były zajęcia z szermierki historycznej, które poprowadził Nasz kolega Marek Helman z Obornickiego gniazda SOKOŁA. W obornickim hufcu działają 3 drużyny grunwaldzkie, 88 GDSH” Róża Wiatrów”, 17 GkDH „Bez imienni” oraz drużyna pierwszoroczna 8 DH „Widmo”, wolontariusze z tych właśnie drużyn przygotowali całe przedsięwzięcie. 
Komenda Hufca Serdecznie dziękuje Urzędowi Miejskiemu w Obornikach, Dyrektorowi ZS im gen. T. Kutrzeby, Starostwu Powiatowemu w Obornikach, Obornickiemu Ośrodkowi Kultury, LGD „Kraina Trzech Rzek” oraz p. Markowi Helmanowi, którzy przyczynili się do zrealizowania tego ważnego dla obornickich harcerzy przedsięwzięcia.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress