W miniony weekend kadra Obornickiego Hufca uczestniczyła w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. W czasie dwudniowego szkolenia uczestnicy wzięli udział w 4 pozoracjach wypadku, w czasie których przyszli instruktorzy mogli doskonalić się w udzielaniu niezbędnej na miejscu wypadku pomocy. Zdobyta wiedza i umiejętności są niezbędne w instruktorskiej pracy z dziećmi, podczas biwaków i wycieczek czy też w codziennym życiu. Przeprowadzone ćwiczenia doskonaliły nie tylko umiejętności ale przede wszystkim charakter. W sytuacjach stresowych młody człowiek nie rzadko ma trudności z wykorzystaniem wiedzy zdobytej w szkole, w czasie praktycznych zajęć uczyliśmy harcerzy podstawowych schematów udzielania pomocy z wykorzystaniem manekina do RKO, szkoleniowego Automatycznego Defibrylatora, sztucznej krwi a przede wszystkim pozorantów, którzy w aktorski sposób wcielali się w poszkodowanych.

hm. Krzysztof Chodziak

DSC_0196 DSC_0246 DSC_0261

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress