Nasz Hufiec, oraz drużyny ma na posiadaniu wiele rzeczy, a w tym wiele mundurów harcerskich i jego akcesoriów. Mamy też bogatą bibliotekę harcerska, wiele map turystycznych i sprzętu. Z tego wszystkiego może korzystać Wasze dziecko – może to pożyczać, a nawet jeśli chodzi o mundury i jego akcesoria dostać na tak zwane „użytkowanie”. W większości naszych drużyn są to CHUSTY.

Jednak należy pamiętać, że to nie są rzeczy które Państwa dziecko dostało na zawsze. Wszystko co zostało zakupione przez drużynę i Hufiec jest własnością Związku Harcerstwa Polskiego. Należy zatem pamiętać aby oddać te wszystkie rzeczy po odejściu z drużyny. Nieraz jest tak, że z jakiś przyczyn nasze drogi się rozchodzą – dziecko rezygnuje, lub w tych trudniejszych sytuacjach – to my rezygnujemy ze współpracy z danym dzieckiem. Harcerstwo jest dla wszystkich, ale wszystkich tych, którzy stosują się do reguł jakie w nim panują. Niestety nieraz nie wszystkim te reguły pasują.

Niezależnie od sytuacji rozejścia się należy oddać wszystkie rzeczy należące do Hufca i drużyny. Uważamy to nawet za obowiązek, a także pokaz dobrego wychowania – aby pozostawić po sobie miłe wrażenie i wspomnienie.

Dla pełnej jasności w naszych drużynach i Hufcu prowadzimy spisy rzeczy i materiałów które każde dziecko otrzyma / otrzymało. Tak więc dokładnie wiemy co daliśmy w „użytkowanie”.

Prosimy zatem nie zwlekać z ewentualnymi zwrotami, by później nie dochodzi do niezręcznych sytuacji.

Proszę Państwa, mamy nadzieję, że rozumiecie nas. W naszym Hufcu i drużynach jest wiele dzieci które chciałyby też skorzystać z tych rzeczy – pozwólmy zatem innym cieszyć się w pełni z harcerstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress