Zrealizowalismy kolejny projekt, ktorego celem jest upowszechnienie wiedzy o historii regionu. W tym roku nasze harcerskie dzialania byly ukierunkowane na Slomowo. 10 lutego 1813 roku miala tam miejsce bitwa stoczona pomiedzy wycofujacym sie 4 pulkiem piechoty nadwislanskiej a rosyjskimi wosjakami poscigowymi. W bitwe tej poleglo 80 zolnierzy polskich. Nasz projekt zostal zakonczony 15 sierpnia w dzien swieta wojska polskiego aby oddac hold walczacym tam zolnierzom. Projekt zakladal przygotowanie dwoch tablic informacyjnych, ktore przedstawiaja fakty dotyczace bitwy, walczacego tam pulku oraz dowodcy Sykstusa Estki siostrzenca Kosciuszki. Projekt zostal zrealizowany dziki dotacji starostwa powiatowego w Obornikach oraz taratku w Slomowie, ktory przekazal nam laty drewniane. Za pomoc dziekuje harcerzom: Sandra Krüger, Nicole Zielińska, Kacper, Natalia Zielińska oraz dh Andrzej a takze Blazejowi Cisowskiemu za pomoc merytoryczna.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress