W miniony weekend odbył się „Start” Hufca tzn. inauguracja roku harcerskiego 2017/2018, A także już XI Gra Miejska Śladami Historii Obornik organizowana przez Komendę Hufca i 88 GDSH „Róża witrów”. W tegorocznej grze udział wzieło 12 patroli z obornickich szkół i naszego hufca, łącznie 160 osób. Uczestnicy poszukiwali wskazówek ukrytych w obornickich zabytkach, aby odnaleść legendarny pierścień Bolesława Krzywoustego. Tematem przewodnim tegorocznej gry była historia Obornik z okresu XIX wieku. Dzięki przygotowanemu programowi uczestnicy mieli możliwość poznania życia Franciszka Mickiewicza, oraz Majora Dobrzyckiego, którzy po Wojnie Napoleońskiej i Powstaniu Listopadowym, osiedli na Ziemi Obornickiej. Uczestnicy poznali również dzieje rodziny Turno, oraz Grabowskich. Na punktach kontrolnych patrole miały do wykonania różnej formy zadania tj. krzyżówka, strzelanie z łuku, memory, układanie puzzli przedstawiających herby rodzin, które związane były z Ziemią obornicką..
Komenda Hufca na realizację gry pozyskała dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Obornikach w wysokości 500 zł w formie dotacji na zadnie publiczne.
Po grze harcerze wrócili na stanice hufca w kowanówku, gdzie czekał na nich blok zajęć integracyjnych. 89 WDH Nieprzetartego Szaku „Dreptacze” pokazała nam jak osoby niewidome piszą i czytają za pomocą alfabetu Braille’a, przygotowali dla nas zajecia podczas których harcerze zapoznali się z ów alfabetem, mieli możliwość zapisania kilku słoów na specjalnych tabliczkach a także na specjalistycznej maszynie do pisania. Nie zabrakło rónież zajęć sportowych i plastycznych, dzięki czemu każdy harcerz wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym lampionem. Podczas wieczornego ogniska wręczono nowe funkcje, a Druhna Lena Kiełpińska i Druh Kacper Gusztab złożyli swoje harcerskie przyrzeczenia. Na zakończenie tegorocznego startu odbył się apel – oficjalnie rozpoczynający rok harcerski 2017/2018, a 17 GWKDH „Bezimienni” z Rogoźna uczciła swoje 7 urodziny i poczęstowała wszystkich uczestników pysznym urodzinowym tortem 
Informacji o kolejnych przedsięwzięciach szukajcie już niebawem na naszej str 

 

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress