DSC_0361

 

Czuwaj jesteśmy drużyną starszoharcerską, która działa w Obornikach od 2008 roku. W czasie kilku letniej działalności zrealizowaliśmy wiele ciekawych projektów, których realizacja sprzyjała rozwojowi młodego pokolenia harcerzy. Od 2009 roku, jesteśmy drużyną grunwaldzką i przynależymy do ogólnopolskiej Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich. Celem przewodnim drużyn grunwaldzkich jest wspieranie wychowania patriotycznego wśród młodzieży w sposób ciekawy i innowacyjny, w nawązaniu o wartości rycerskie i harcerskie a także regionalne poznawanie historii. Nasze środowisko harcerskie współpracuje z drużynami harcerskimi z terenu Wielkopolski na rzecz społeczeństwa lokalnego co roku organizujemy Apel Pamięci z okazi wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Obornikach, dla szkół i drużyn  z hufca przygotowujemy grę miejską „Śladami Historii Obornik” wspieramy organizację różnych  regionalnych przedsięwzięć: rajd samochodwy Famuła, Obornickie Wianki, WOŚP, Świąteczna  Zbiórka Żywności, Rajd TPD.  W czasie śródrocznej działalności bierzemy udział w różnych wyjazdach tematycznych min. biwak Drużyny, udział w rajdach organizowanych przez środowiska z Wronek, Poznania, Biedruska. Przygotowujemy również jednodniowe wędrówki i wycieczki w czasie których harcerze mają możliwość  zdobycia odznak PTTK. Podsumowaniem naszej corocznej pracy jest wyjazd wakacyjny. Od kilku lat co roku uczestniczymy w  Ogólnopolskim Zlocie Grunwaldzkim, a także innych imprezach centralnych.

Drużynowym jest harcmistrz Krzysztof Chodziak, instruktor hufca, z-ca Komendanta Hufca Programu, członek rady Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, członek hufcowej Komisji Stopni  Instruktorskich. Z wykształcenia Ratownik Medyczny, zawodowo związany jest z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu, w której służy od 2013 roku. Przybocznym jest Filip Kaźmierczak, uczeń 1 klasy w Liceum Ogólnokształconcej, w ZHP od 2011 r. Działania drużyny wspierają byli członkowie drużyny, instruktorzy hufca oraz członkowie Harcerskiego Klubu Turystycznego.

Kontakt do drużynowego: tel. 665-223-108, e-mail: krzysztof.chodziak@gmail.com
Zbiórki: w każdy piątek o godz. 16.30 w siedzibia Hufca,ul. Mickiewicza 4, w Obornikach.( w przypadku zmiany terminu lub miejsca, harcerze będą informowni)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress